Byli Podopieczni


Fundacja oświadcza, iż luty 2016r. zmarła nasza podopieczna Dorota Pirzecka jakiej pomagaliśmy, Dorota miała 41 lat. Od 14 lat zmagam się z wyniszczającą chorobą, która sprawia, że mimo optymizmu, stało się koszmarem. Problemy zdrowotne zaczęły się w wieku 29 lat, gdy wykryto u Doroty pospolity zmienny niedobór odporności. Wymagało to podawania co kilka tygodni, w warunkach szpitalnych kroplówek z immunoglobulinami. Wiąże się to z licznymi skutkami ubocznym.

 

Z całego serca pragniemy Podziękować wszystkim którzy pomagali Dorocie. 


Wiktoria Weronika Klińska - Miło nam poinformować, że motor jaki został podarowany na akcje Charytatywną dla Wiktorii został w dniu 25 listopada  2016 zakupiony przez Pan Patryk z Poznania za kwotę 9000zł :) Za co Serdecznie dziękujemy :) Już dziś została przekazana lampa (bioprom) dla Wiktorii jaką kazano nam zamówić (koszt lampy to 8 000 zł reszta środków jak i te które zostały zebrane zostają przeznaczone na Wiktorie i jej powrót do zdrowia, a konkretnie został zakupiony specjalny fotelik do samochodu.


Fundacja oświadcza, iż 14 marca 2015r. zmarła nasza podopieczna  Sibel Alieva pochodzi z Bułgarii, od kilku lat mieszkała w Polsce. Miała zaledwie 15 lat. od 2009 roku zmaga się z chorobą nowotworową. W latach 2009-2013 leczona była w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od  ponad roku leczona była w Klinice Onkologicznej w Greifswald w Niemczech gdzie odeszła od nas na zawsze. Jak poinformowała nas znajoma rodziny pogrzeb odbędzie się w Bułgarii.

Z całego serca pragniemy Podziękować wszystkim którzy pomagali Sibel. 


Fundacja oświadcza, iż w dniu 31 grudnia 2014r.  Zarząd Fundacji w związku zaburzoną od kilku miesięcy współpracą pomiędzy Panią Eweliną Zbudniewek (Caban) a fundacją, zgodnie z uchwałą nr. 01/2014 z dnia 30.01.2014r. dotyczącą, działań prowadzonych przez naszą organizację na rzecz zbiórki środków finansowych na operację w Nowym Jorku zostają całkowicie zawieszone z dniem 30.01.2014r. Jednocześnie informuję, iż stan środków finansowych zgromadzonych na utworzonym subkoncie na dzień 31.12.2014r. wyniósł 24 008,82 zł. (kwota pomniejszona o 29zł miesięcznej składki za prowadzenie subkonta)

Podczas spotkania Zarządu Fundacji w dniu 31.12. 2014r. Zarząd podjął  Uchwałą  nr 10/2014 z dnia 31.12.2014r. , iż środki zgromadzone na subkoncie zostają przeznaczone na działalność statutowa organizacji a w szczególności przeznacza te środki podopiecznym  fundacji;

Alanowi  – 1500,00;  Basia –  1500,00;  Sibel – 1500,00;  

Reszta środków finansowych zostaje przeznaczona na cele statutowe organizacji.   


Fundacja oświadcza, iż w dniu 22 lipca 2013 zmarła podopieczna Alicja Łozińska miała 31 lat. W marcu 2010r. w wieku 28 lat  zdiagnozowano u niej glejaka – nowotwór złośliwy mózgu – zlokalizowany w prawym płacie czołowym. W kwietniu tego samego roku została zoperowana, następnie skierowana na radioterapię do Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Niestety terapia nie dała oczekiwanych rezultatów – kolejny wynik z badania rezonansem magnetycznym wykazał wznowę guza glejowego i konieczna była druga operacja  (sierpień 2011). Kolejna trzecia operacja konieczna była już po niespełna roku w czerwcu 2012r. W Polsce niestety NFZ nie refunduje leków będących na etapie badań klinicznych kupujemy go w Niemczech.

Z całego serca pragniemy Podziękować wszystkim którzy pomagali Alicji.

Środki zgromadzone na subkoncie w całości zostały wydatkowane przez w/w osobę na leki, dodatkowe koszty pogrzebu.


Fundacja oświadcza, iż w dniu 08 sierpnia 2013r. Pan  Michał Stępień który chorował na ostrą białaczkę szpiku typu M5 złożył rezygnacje z udzielanej mu pomocy poprzez gromadzone środki na subkoncie przez Fundacje „Ad Rem”.

Rezygnacja z pomocy była z spowodowana pomyślnym przeszczepem. Co pozwoliło wrócić mu do zdrowia.    

 Z całego serca pragniemy Podziękować wszystkim którzy pomagali Michałowi.

Środki zgromadzone na subkoncie w całości zostały wydatkowane przez w/w osobę na leki.


Fundacja oświadcza, iż w dniu 18 grudnia 2012 zmarła podopieczna Pani IgaAnders miała 18 lat. która chorowała - miała stwierdzonego guza mózgu (Glejaka).

Iga Andres była uczennicą III LO w Gorzowie, w wolnym czasie pracuje jako fotoreporter dla gorzowskich i nie tylko mediów. W czerwcu 2012 zdiagnozowano u niej glejaka – guza pnia mózgu. Było on w takim miejscu, że nie dało się go zoperować ani poddać radioterapii. Onkolog wykluczył także chemioterapię – „w przypadku glejaka „będzie nieskuteczna, bo zlikwiduje tylko część komórek nowotworowych, a pozostałe jeszcze bardziej się uzłośliwią”. W Polsce niestety nie ma skutecznej, refundowanej przez NFZ metody walki z chorobą, a jedyne stosowane w tym przypadku okazało by  się nieskuteczne. Jedyną szansą była długotrwała terapia za granicą, w Berlinie. Prof. Dr. med. Siegfried Vogel od lat walczy z glejakiem – podaje chorym preparat LAIF 612, który świetnie radzi sobie z guzem. Niestety NFZ nie refunduje tej kuracji, tak jak nie refunduje kuracji lekami będącymi w fazie badań klinicznych.

Z całego serca pragniemy Podziękować wszystkim którzy pomagali Idze.

Środki zgromadzone na subkoncie zostały rozdysponowane w następujący sposób; pokryliśmy dodatkowe wydatki jakie ubezpieczenie nie zagwarantowało związane z pochówkiem m.in. zapłata za pogrzeb, stypę oraz  wieńce – kwiaty. Pozostała cześć środków decyzja Zarządu Fundacji została przekazane na cele statutowe Fundacji.